Rekrutacja na staże IT 2018 już zakończona - informacje o stażach 2019 już wkrótce!

 • Profil
  programistyczny

  Kraków | Katowice | Poznań | Łódź + 8 innych miast

  Java | .Net | C/C++ | bazy danych lub web development (JS, HTML, CSS)

 • Profil
  inżynier systemowy

  Kraków | Warszawa

  administracja sieciami i serwerami | zagadnienia z zakresu budowy i konfiguracji sieci LAN, rozwiązań LINUX i Microsoft

 • Profil
  telekomunikacja

  Kraków | Poznań

  rozwój produktów używanych przez największych operatorów telekomunikacyjnych

 • Profil
  embedded

  Kraków

  programowanie niskopoziomowe C i C++, elektronika dla układów cyfrowych i analogowych

Co i jak?

Staż IT trwa przez 3 miesiące w wakacje (2 lipca - 30 września). W czasie stażu będziesz realizować projekt, pracując w kilkuosobowych grupach. Każda z grup ma opiekuna na czas stażu. Po ukończeniu programu, otrzymasz certyfikat (zaświadczenie o odbyciu praktyk na studia), a najlepszych zaprosimy do dalszej współpracy.

Kiedy?

Do 25 kwietnia (do godz.16:00) zaaplikuj przy pomocy formularza rekrutacyjnego i załącz swoje CV. Wybrane osoby dostaną zaproszenie na testy kwalifikacyjne, które odbywają się w naszych biurach od 7 do 11 maja. Do 11 czerwca pojawiają się wyniki rekrutacji, a staż zaczyna się na 2 lipca, trwa trzy miesiące - do 30 września.

MASZ PYTANIE? Napisz do nas

staz@comarch.pl

Najczęściej zadawane pytania

Jak się zgłosić na staż IT w Comarch?
Wybierz profil stażowy pasujący do Ciebie, stwórz CV, przypomnij sobie, kiedy rozpocząłeś/-aś studia, jakie były Twoje największe osiągnięcia, ciekawe projekty, jakie do tej pory realizowałeś/-aś i wypełnij formularz na naszej stronie - do 25 kwietnia!
Jak wyglądają kolejne etapy rekrutacji?
Do 25 kwietnia (do godz. 16:00) wypełnij formularz rekrutacyjny na naszej stronie - załącz swoje CV. Jeśli zakwalifikujesz się do kolejnego etapu, dostaniesz zaproszenie na test wiedzy, które będą odbywać się między 7.05.2018 r. a 11.05.2018 r. Do 11.06.2018 r. każdy, kto brał udział w teście, powinien otrzymać informację, czy dostał się na staż. Staż wakacyjny dla wszystkich profili trwa od 2.07.2018 do 30.09.2018r.
Czy staż organizowany jest także w pozostałe części roku?
Staże IT odbywają się tylko przez 3 miesiące wakacyjne. Nie ma możliwości przesunięcia stażu na inny okres w roku.
Czy trzeba mieć status studenta, aby aplikować na staż?
Tak, trzeba być studentem co najmniej II roku kierunków informatycznych lub pokrewnych.
Czy mogę aplikować na dwa profile jednocześnie?
Nie. Należy wybrać jeden profil.
Czy mogę aplikować do dwóch miast jednocześnie?
Nie, w formularzu można wybrać tylko jedno miasto, które odpowiada Ci najbardziej. Informację o opcjonalnej lokalizacji można wpisać dodatkowo w rubryce „dodatkowe informacje dla rekrutera”.
Czy każdy dostanie informacje, czy zakwalifikował się do testów?
Tak. Jeśli minęły dwa tygodnie od wypełnienia formularza i wciąż nie dostałeś/-aś od nas odpowiedź, skontaktuj się z nami na mail staz@comarch.pl.
Jak będzie przebiegać test wiedzy?
Na testy, które odbywają się miedzy 7.05 a 11.05.2018 r., zapraszamy kandydatów, którzy zakwalifikowali się do II etapu rekrutacji. Testy odbędą się w naszym biurze – zgodnie z lokalizacją, który wybrałeś w formularzu rekrutacyjnym. O terminie i dokładnym adresie testu otrzymasz informację w mailu. Do siedziby Comarch najlepiej przybyć 15 minut przed wyznaczoną godziną testu z dokumentem tożsamości ze zdjęciem. Podczas testów nie można używać kalkulatorów.
Czy każdy dostanie informacje, czy dostał się na staż?
Tak. Każdy, kto wziął udział w testach rekrutacyjnych, zostanie powiadomiony, czy dostał się na staż. Jeśli minął termin 11 czerwca 2018 r., a wciąż nie pojawiła się od nas informacja, prosimy o kontakt na staz@comarch.pl.
Czy będzie lista rezerwowa?
Tak.
W jaki sposób mogę potwierdzić chęć udziału w programie stażowym?
Po decyzji o przyjęciu na staż, poprosimy Cię o przekazanie szczegółowych danych osobowych potrzebnych do przygotowania umowy stażowej. Poprosimy Cię również o skan zaświadczenia z uczelni.
Czy mogę przyjść na krócej niż 3 miesiące?
Nie. Chcielibyśmy, abyś był/-a z nami przez 3 miesiące - mamy Ci naprawdę dużo do przekazania! W trakcie 3 miesięcy dostaniesz 5 dni urlopowych.
Czy otrzymam dokument potwierdzający udział w stażu?
Po ukończeniu programu, uczestnicy otrzymają certyfikat, potwierdzający udział w stażu. Istnieje także możliwość uzyskania zaświadczeń o przyjęciu na staż, jak też o ukończeniu stażu / praktyki, wymagane przez uczelnie.
Czy istnieje możliwość współpracy po stażu?
Tak. Pod koniec stażu mentor zaprosi uczestników do rozmów na temat możliwości współpracy po stażu. W Comarch oferujemy elastyczne godziny pracy tak, abyś mógł/mogła dopasować pracę do swoich zajęć na uczelni.