Rekrutacja na staże 2019 została zakończona

 • Profil
  programistyczny

  Kraków | Katowice | Poznań | Łódź + 8 innych miast

  Java | .Net | C/C++ | bazy danych | web development

 • Profil
  AI/ML

  Kraków

  tworzenie algorytmów uczenia maszynowego | integrowanie modeli AI/ML z innymi rozwiązaniami

 • Profil
  inżynier systemowy

  Katowice | Kraków | Łódź | Warszawa

  administracja sieciami i serwerami | zagadnienia z zakresu budowy i konfiguracji sieci LAN, rozwiązań LINUX i Microsoft

 • Profil
  telekomunikacja

  Gliwice | Katowice | Kraków | Poznań | Wrocław

  rozwój produktów używanych przez największych operatorów telekomunikacyjnych

 • Profil
  embedded

  Kraków

  programowanie niskopoziomowe C i C++ | elektronika dla zaawansowanych układów cyfrowych i analogowych

Co cię czeka na stażu IT w Comarch?

Będąc członkiem 2 - 4 osobowego zespołu będziesz realizować konkretny projekt, ściśle związany z wybranym przez ciebie profilem stażowym. Przez całe 3 miesiące wakacyjnego programu możesz liczyć na pomoc przydzielonego ci opiekuna stażowego, który wesprze cię w codziennej pracy. Po ukończeniu stażu, otrzymasz od nas certyfikat potwierdzający lub zaświadczenie o odbyciu praktyk studenckich.

Możemy pochwalić się, że aż 78% naszych stażystów zostaje z nami na dłużej!

Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie projekty czekają Cię na stażu IT w Comarch oraz jak staż wspominają nasi obecni pracownicy - dołącz do grupy Staże i praktyki Comarch na Facebooku.

Najważniejsze daty stażu

Do 23 kwietnia (do godz. 23:59) zaaplikuj przy pomocy formularza rekrutacyjnego dostępnego przy każdym z profili stażowych i załącz swoje CV. Wybrane osoby dostaną zaproszenie na testy kwalifikacyjne, które odbywają się w naszych biurach od 6 do 10 maja. Z każdym kandydatem kontaktujemy się mailowo w celu przekazania informacji o przyjęciu o staż, bądź podziękowania za udział w rekrutacji.

Staż trwa przez trzy miesiące. Rozpoczyna się 1 lipca i trwa do 30 września.

MASZ PYTANIE? Napisz do nas

staz@comarch.pl

Najczęściej zadawane pytania

Jak zaaplikować na staż IT w Comarch?
Wśród dostępnych na stronie kariera.comarch.pl profili stażowych wybierz ten, który pasuje do ciebie najbardziej. Następnie wypełnij widoczny na stronie formularz rekrutacyjny. Poza podstawowymi danymi osobowymi zapytamy cię o twoje wykształcenie czy dotychczas zrealizowane projekty. Poprosimy cię również o załączenie swojego CV. Pamiętaj, by zdążyć z wypełnieniem formularza, zanim upłynie termin przyjmowania zgłoszeń!
Jak wyglądają kolejne etapy rekrutacji?
Do 23 kwietnia (do godz. 23:59) wypełnij formularz rekrutacyjny na naszej stronie i załącz swoje CV. Jeśli zakwalifikujesz się do kolejnego etapu, dostaniesz zaproszenie na test wiedzy, które będą odbywać się między 6 a 10 maja 2019 r. Każdy aplikujący otrzyma informację o tym, czy dostał się na staż. Wakacyjny staż IT dla wszystkich profili trwa od 1 lipca 2019 do 30 września 2019 r.
Czy istnieje możliwość wzięcia udziału w programie stażowym również w innej części roku?
Staże IT odbywają się tylko przez 3 miesiące wakacyjne. Nie ma możliwości przesunięcia stażu na inny okres w roku.
Czy aby aplikować na staż trzeba mieć status studenta?
Tak, trzeba być studentem co najmniej II roku kierunków informatycznych lub pokrewnych.
Czy mogę aplikować na dwa profile jednocześnie?
Nie. Musisz zdecydować się na jeden profil.
Czy mogę aplikować do dwóch miast jednocześnie?
Nie, w formularzu można wybrać tylko jedno miasto, które odpowiada ci najbardziej. Informację o opcjonalnej lokalizacji możesz wpisać dodatkowo w rubryce „dodatkowe informacje dla rekrutera”.
Czy każdy dostanie informacje o tym, czy zakwalifikował się do etapu testów?
Tak. Jeśli minęły dwa tygodnie od wypełnienia formularza i wciąż nie dostałeś/-aś od nas odpowiedzi, skontaktuj się z nami: staz@comarch.pl.
Jak przebiega etap testu wiedzy?
Na testy zapraszamy wyłącznie kandydatów, którzy przeszli pierwszy etap rekrutacji, jakim jest załączenie cv i wypełnienie formularza na stronie karierowej. Testy odbywają się w naszym biurze – zgodnie z lokalizacją, którą wybrałeś w formularzu rekrutacyjnym. O terminie i dokładnym adresie testu zostaniesz poinformowany mailowo. Do siedziby Comarch najlepiej przybyć 15 minut przed wyznaczoną godziną testu, mając przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Podczas testów nie można używać kalkulatorów.
Czy będzie lista rezerwowa?
Tak.
W jaki sposób mogę potwierdzić chęć udziału w programie stażowym?
Po decyzji o przyjęciu na staż poprosimy Cię o przekazanie szczegółowych danych osobowych potrzebnych do przygotowania umowy stażowej. Poprosimy Cię również o skan zaświadczenia z uczelni. Od momentu otrzymania informacji o przyjęciu na staż masz dwa dni na podjęcie decyzji, czy chcesz do naszego programu przystąpić.
Czy mogę przyjść na krócej niż 3 miesiące?
Nie. Chcielibyśmy, abyś był/-a z nami przez całe 3 miesiące - mamy ci naprawdę dużo do przekazania! W trakcie trwania stażu otrzymasz również 5 płatnych dni urlopowych.
Czy otrzymam dokument potwierdzający udział w stażu?
Po ukończeniu stażu IT uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w programie. Istnieje również możliwość uzyskania zaświadczeń o przyjęciu na staż, jak też o ukończeniu stażu / praktyki wymaganych przez uczelnie.
Czy istnieje możliwość przyjęcia do pracy po stażu?
Tak. Pod koniec stażu twój opiekun zaprosi cię na rozmowę, w trakcie której porozmawiacie o możliwości nawiązania dłuższej współpracy. W Comarch oferujemy elastyczne godziny pracy tak, aby mieć możliwość dopasowania pracy do swoich zajęć na uczelni!