Kategoria: Technologie

10 kwietnia 2019
Eksperci prześcigają się w przewidywaniach, kiedy Sztuczna Inteligencja zastąpi człowieka. Według przygotowanego przez amerykańskich badaczy raportu, pierwsze poważne zmiany zauważymy na przestrzeni 5 lat, natomiast całkowita automatyzacja ma nastąpić przed upływem 50 lat.
29 marca 2019
Każdy z nas na początku swojej zawodowej kariery zapewne zastanawiał się, od czego powinien zacząć. Czy lepiej skoncentrować się dalszej na nauce i pogłębianiu swojej wiedzy teoretycznej, czy już na wczesnych etapach kształcenia spróbować swoich sił w praktyce i zdecydować się na m.in. staż IT. Pomysłów jest wiele. Warto jednak postawić na te sprawdzone i takie, które w znacznym stopniu pomogą Wam wejść na rynek pracy.
8 stycznia 2019
Pracując jako programiści, latami szlifujemy swoje umiejętności, poznajemy nowe technologie, uczymy się nowych metodyk, napotykamy nowe frameworki i środowiska. Ciągły napływ wiedzy sprawia, że zaniedbujemy rozwój w dziedzinie podstawowego narzędzia, jakim się posługujemy, którym jest język programowania. Warto trochę zwolnić i odkryć albo przypomnieć sobie mniej znane funkcjonalności, których na co dzień w kodzie nie znajdziemy, a których znajomość na pewno nam się przyda.
31 lipca 2017
Interesujesz się branżą telekomunikacyjną? Możesz się pakować. I zwiedzać świat. Bo w branży telekomunikacyjnej wciąż jest wiele do zrobienia. O tym, co po kierunku Telekomunikacja, za co lubi się pracę analityka biznesowego oraz jak nim zostać rozmawiamy z Markiem Świądrem z sektora Telco w Comarch
14 lutego 2017
Na nauce jakich języków programowania warto skupić się w nadchodzących miesiącach? Co wziąć pod uwagę szukając szkoleń i konferencji? Programiści jakich języków nie będą mieć problemu ze znalezieniem ofert pracy?
29 lutego 2016
Nowoczesna technologia z jednej strony zdecydowanie ułatwia nam życie, z drugiej jednak może wywoływać u niektórych osób lęk. Większość ludzi przyznaje, że bez smartfonów nie potrafi funkcjonować. Urządzenia te integrując wiele funkcjonalności w postaci komunikatora, aparatu fotograficznego, odtwarzacza muzyki, nawigacji, czy też notatnika, dają nam poczucie bezpieczeństwa oraz kontroli nad różnymi aspektami życia. Średnio sięgamy … Continued