Niebawem rusza rekrutacja na Staż IT 2018 w Comarch. Aktualna lista profili stażowych wraz z formularzem rekrutacyjnym pojawi się na początku marca. 

Tymczasem sprawdź ofertę stażową z zeszłego roku

 

Staż w Comarch 

W zeszłym roku przygotowaliśmy dla Was kilka profili stażowych: 

 

> staż programistyczny (12 dużych miast)

dla studentów co najmniej II roku studiów informatycznych i pokrewnych. Do testów kwalifikacyjnych należało wybrać dwie technologii z następujących:

Java | .Net | C/C++ | bazy danych | web development (JS, HTML, CSS)

Kraków, Białystok, Gdańsk, Gliwice, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Tarnów, Warszawa, Wrocław 

 

> staż dla inżynierów systemowych (Kraków, Warszawa)

dla studentów co najmniej II roku studiów informatycznych i pokrewnych zainteresowanych takimi zagadnieniami jak:

administracja sieciami i serwerami | zagadnienia z zakresu budowy i konfiguracji sieci LAN, rozwiązań LINUX i Microsoft | udział w pracach projektowych i implementacyjnych | instalacja i modyfikacja baz danych 

 

> staż - profil Telekomunikacja (Kraków, Poznań)

studenci co najmniej II roku kierunków telekomunikacyjnych i pokrewnych lub zainteresowanych tymi zagadnieniami: 

rozwój produktów używanych przez największych operatorów telekomunikacyjnych | dostarczanie kompleksowych rozwiązań do ewidencji i planowania sieci transportowej | znajomość technologii stosowanych w telekomunikacji | rozumienie na poziomie ogólnym struktury sieci oraz jej podziału | mile widziana znajomość technologii: GSM/UMTS/LTE, ATM, SDH, PDH, IP/Metro, xWDM, Microwaves.

 

 

Co i jak?

Staż IT trwa przez 3 miesiące w wakacje (1 lipca - 30 września). W czasie stażu będziesz realizować projekt, pracując w kilkuosobowych grupach. Każda z grup ma opiekuna na czas stażu. Po ukończeniu programu, otrzymasz certyfikat (zaświadczenie o odbyciu praktyk na studia), a najlepszych zaprosimy do dalszej współpracy.

 

Kiedy? 

Nabór zazwyczaj rozpoczyna się w okolicach II połowy lutego. Na stronie staz.comarch.pl pojawia się formularz rekrutacyjny na staż, a następnie wybrane osoby dostaną zaproszenie na testy kwalifikacyjne, które odbywają się w naszych biurach (kwiecień – maj). W okolicach końca maja pojawiają się wyniki rekrutacji, a staż zaczyna się na początku lipca i trwa trzy miesiące. 

 

Masz pytanie? 

Zadaj je nam na praca@comarch.pl 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebooku>

 

 

Opinie o stażu

Mateusz

programista

Idąc na swój pierwszy w życiu staż, miałem wielkie oczekiwania. Liczyłem, że nie tylko zdobędę doświadczenie, ale także poznam ludzi z pasją. Staż w Comarchu nie tylko spełnił moje oczekiwania, wręcz je przerósł! Odbywał się w bardzo miłej i sprzyjającej produktywności atmosferze. Zespół stażystów nie działał w próżni - rozwijaliśmy komercyjny produkt, współpracując z regularnym zespołem programistycznym. 

Uczucie bycia pełnoprawnym członkiem grupy ludzi z zaangażowaniem i pasją, nie stroniących od konstruktywnej krytyki i jednocześnie pozostających w bliskich kontaktach interpersonalnych na długo zostanie w mojej pamięci. Dzięki stażowi nauczyłem się nie tylko nowych umiejętności twardych, ale również cennych umiejętności miękkich takich jak praca w zespole, organizacja spotkań i harmonogram prac. Wiem, że staż w tak prężnie rozwijającej się firmie jak Comarch był jednym z cenniejszych doświadczeń w mojej karierze zawodowej.

Michał

programista

Staż w Comarch to wielkie możliwości. Po jego zakończeniu i "wypracowaniu" własnych preferencji umożliwiono mi transfer do działu, który z księgowego zrobił ze mnie wdrożeniowca aplikacji bazodanowych. Przełożeni zauważyli moje zamiłowanie do aspektów technicznych i umożliwili dalszy rozwój, wysyłając na odpowiednie szkolenia i delegując do satysfakcjonujących zadań. 

Po kilku zmianach wewnątrz firmy finalnie zajmuję się bezpośrednio programowaniem, które okazało się moim zawodowym spełnieniem. Nie znam na rynku innej firmy, która umożliwiłaby mi przejście drogi od absolwenta finansów do programisty na pełen etat. 

Wojtek

programista .net

Staż w Comarch był dla mnie strzałem w ciemno. Nie wiedziałem, jak będzie wyglądać praca w takiej firmie, choć byłem świadom, że to duża organizacja. Oczekiwania także były wysokie i... praktycznie wszystkie zostały spełnione. Może i lepiej, że zostało jeszcze kilka do realizacji - jest to powód do dalszych starań, do dalszego rozwoju. Bo tutaj wszystko zależy od mojej inicjatywy.

Patryk

programista

Jeśli jesteś jednym z lepszych studentów, programowanie jest Twoim hobby i myślisz, że się na tym znasz: przyjdź na staż w Comarch! Zobaczysz, jak wiele nauki jeszcze przed Tobą. Jest to świetna droga rozwoju zarówno osobistego jak i zawodowego. Ważnym atutem jest także fakt, że oprócz wiedzy i ciekawego doświadczenia, dostaniesz również dobre wynagrodzenie.