Programista Java/Scala (IoT)

Numer referencyjny: PJS/T
Kraków, Wrocław

Poszukujemy osób chcących wziąć udział w ciekawych i innowacyjnych projektach. Tworzone przez nas oprogramowanie odpowiada za biznes M2M (Machine to Machine) operatorów telekomunikacyjnych, czyli obsługę i dostarczanie połączenia telekomunikacyjnego dla Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT). W tej dziedzinie jesteśmy jednym ze światowych liderów i nasza pozycja ciągle rośnie.

Zakres obowiązków:

  • projektowanie rozwiązań w oparciu o nowoczesny stos technologiczny
  • programowanie w językach Java/Scala
  • tworzenie testów jednostkowych i integracyjnych
  • praca ze wszystkimi warstwami aplikacji: frontend, backend, DB

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe informatyczne lub techniczne (lub w trakcie takich studiów)
  • zrozumienie procesu wytwarzania oprogramowania: wzorce projektowe, dobre praktyki
  • umiejętność programowania w języku Java lub Scala
  • podstawowa znajomość SQL, najlepiej w środowisku Oracle (PL/SQL)
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego (czytanie i tworzenie dokumentacji technicznej)
  • chęć nauki, długofalowego rozwoju i budowania kariery

Dodatkowym atutem będzie znajomość:

  • Spring
  • mechanizmów interakcji z bazą danych z Java (JDBC, Hibernate)
  • serwerów aplikacyjnych - podstawowa konfiguracja (JBoss AS, Apache Tomcat)
  • technologii WebService (SOAP, REST)
  • Liferay/technologii portletów
  • technologii webowych - w szczególności JSF/JSP
  • baz danych Oracle na poziomie zaawansowanym/administracyjnym
  • problematyki wydajności baz danych (Oracle)
  • systemu Linux, np. administracja i pisanie zaawansowanych skryptów shell
  • HTML, JavaScript, CSS, jQuery, Angular.js
  • angielskiego na poziomie zaaawansowanym i chęć do bezpośredniego kontaktu z klientami i współpracownikami z całego świata

Oferujemy:

  • udział w dużych, ciekawych projektach międzynarodowych rozpoznawalnych na rynku
  • ambitne zadania i realny wpływ na prowadzone projekty i wytwarzane produkty
  • pracę z najnowszymi technologiami, m.in. Scala, Akka, GraphQL, Kafka, Elasticsearch, Angular, …
  • możliwość pracy w modelu AGILE (SCRUM), przyrostowym lub kaskadowym
  • bardzo duże możliwości rozwoju – zarówno kompetencji technicznych jak i dziedzinowych
  • kompleksowy system szkoleń wewnętrznych oraz możliwość opłacenia dodatkowych szkoleń, np. na Coursera
  • wymianę doświadczeń i wiedzy w profesjonalnym zespole
  • doskonałą atmosferę pracy opartą na zaufaniu i wzajemnej pomocy
  • dostosowane do zajęć elastyczne godziny pracy oraz pracę na część etatu dla studentów
  • możliwość zmiany projektu, stanowiska i technologii w zależności od indywidualnych możliwości i chęci pracownika
  • możliwość rozwoju także w kierunku analitycznym i testerskim
  • możliwość służbowych wyjazdów zagranicznych
  • dobry komputer (desktop lub laptop do wyboru) i telefon służbowy
  • pakiet prywatnej opieki medycznej

Zapraszamy do przyłączenia się do doświadczonego zespołu!

PROGRAMISTA JAVA/SCALA (IOT)