Zobacz podobne oferty

Inżynier DevOps (Apache Kafka/Apache Pulsar)

Numer referencyjny: IDAK/U
Lokalizacje:
Katowice, Lublin, Gliwice

W związku z rozwojem jednostki R&D, do naszego zespołu poszukujemy inżyniera DevOps z Apache Kafka lub Apache Pulsar. Pracując na tym stanowisku będziesz odpowiedzialny za dostarczenie wysoko dostępnej, skalowalnej i działającej w czasie rzeczywistym platformy strumieniowania danych zbudowanej w oparciu o Apache Kafka/Pulsar dla różnych typów klientów wdrożonych w Comarch Cloud Infraspace (CIC).

W tej roli będziesz ściśle współpracować z zespołami deweloperów i SecOps w celu projektowania, tworzenia CI/CD i utrzymywania rozproszonych systemów strumieniowania danych z wymogiem niskich opóźnień.

Brzmi ciekawie? Nie czekaj, aplikuj już dziś!

  • Wykształcenie wyższe informatyczne (informatyka lub pokrewne kierunki techniczne)
  • Duża samodzielność pracy
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Doświadczenie w środowisku Linux (RHEL 8, CentOS Streams 8, Oracle Linux 8)
  • Znajomość rozproszonych systemów strumieniowania danych
  • Doświadczenie zawodowe i zaawansowana znajomość architektury Apache Kafka/Apache Pulsar, ich konfiguracji, zarządzania, tworzenia kopii zapasowych i przywracania, monitorowania i profilowania
  • Programowanie w języku Python i BASH
  • Umiejętność debugowania, rozwiązywania problemów złożonych problemów technicznych w systemach klasy enterprise
  • Dbałość o szczegóły oraz umiejętność projektowania i budowania procesów CD
  • Doświadczenie w:
    ◦ automatyzacji za pomocą Ansible lub podobnego oprogramowania
    ◦ budowaniu procesów CI/CD z wykorzystaniem Jenkins, GitLab lub podobnych narzędzi
    ◦ konteneryzacji (Docker, Podman)
    ◦ zarządzaniu systemami produkcyjnymi z wysokoą dostępnością SLA
    ◦ tworzeniu dokumentacji technicznej
  •  Dodatkowymi atutami będą:
    ◦ Terraform, orkiestracja kontenerów (Kubernetes), wirtualizacja, ElasticSearch, zanjomość JVM
    ◦ znajomość i rozwiązywanie problemów związanymi z pamięcią masową, w tym macierzami, dyskami SSD i NVME, RAID
    ◦ zaawansowana wiedza na temat systemu Linux oraz sieci TCP/IP
    ◦ eBPF, perf, strace, tcpdump lub podobne narzędzi do debugowania i analizy wydajności

TWOJE ZADANIA

  • Budowanie i utrzymywanie procesów CI/CD wykorzystywanych do: wdrażania, aktualizacji w trybie „no-outage”, zarządzania usługami i klastrami, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych
  • Utrzymywanie rozproszonych systemów strumieniowania danych, w tym zarządzanie użytkownikami i uprawnieniami, monitorowanie i analizowanie wydajności
  • Opracowywanie ulepszeń i nowych funkcji we współpracy z zespołami QA, DEV, Sec i innymi

DLA CIEBIE

  • Okazja do pracy z najnowszymi technologiami
  • Rozwijająca praca w zespole R&D
  • Elastyczne godziny pracy
  • Praca w modelu hybrydowym (po okresie wdrożenia)
  • Brak dress code'u
  • Indywidualny plan szkoleń i konferencji
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia
  • Ciekawe zadania związane z najnowszymi technologiami i rozwiązania IT
  • Karnety na całą rundę piłkarskiej ekstraklasy dla fanów Cracovii i ich rodzin, a także wejściówki na lodowisko

Poznajmy się