Główny Architekt Oprogramowania klasy Enterprise

Numer referencyjny: AJE/T
Kraków

W związku ze znaczącą liczbą projektów realizowanych dla dużych, międzynarodowych operatorów telekomunikacyjnych firma Comarch poszukuje doświadczonych pracowników, którzy oczekują nowych wyzwań oraz pracy w kreatywnym, dynamicznym zespole. Aktualnie poszukujemy specjalisty mającego doświadczenie w pracy z różnymi stosami technologicznymi na stanowisko architekta systemów OSS (Operations Support Systems) używanych przez operatorów telekomunikacyjnych w Polsce (T-Mobile, Orange, Netia) i na świecie (Vodafone, Telefónica, T-Mobile, Orange, LG U+, NGENA)

Główne obowiązki:

  • projektowanie systemów w oparciu o architekturę tzw. „microservices” oraz o nowoczesny stos rozwiązań klasy open-source
  • projektowanie testowalnych systemów uruchamianych w chmurze obliczeniowej
  • projektowanie reaktywnych rozproszonych systemów utrzymywanych w systemie „minimum downtime”
  • weryfikacja nowych technologii i prototypowanie
  • współpraca z architektami poszczególnych produktów, właścicielami produktu, wdrożeniami, testerami na różnych etapach tworzonego oprogramowania w zakresie analizy wymagań i projektowania systemów
  • współpraca w przygotowywaniu dokumentacji produktowej

Wymagania:

  • ukończone studia informatyki lub pokrewne
  • doświadczenie w projektowaniu systemów opartych o architekturę „microservices” (5+ lat)
  • praktyczne doświadczenie w tworzeniu aplikacji w kontenerach (Doker)
  • praktyczna znajomość koncepcji Continuous Integration&Delivery
  • znajomość architektonicznych wzorców projektowych
  • znajomość zagadnień orkiestracji w architekturze „microservices”
  • znajomość Java EE 8
  • znajomość baz danych Open Source: SQL oraz NoSQL
  • znajomość UML 2.0
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, min. B2

Mile widziane jako dodatkowe atuty:

  • znajomość mikroserwisowych rozwiązań API Gateway, Service Mesh (Istio), GitLab CI/CD Pipelines
  • znajomość Red Hat Open Shift oraz serwera aplikacji JBoss Wildfly
  • znajomość narzędzi Open Source: Elastic Stack, Zipkin, Kibana, Prometheus, Jenkins
  • certyfikaty Oracle w zakresie Java

Oferujemy:

  • udział w dużych projektach klasy Enterprise dla największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce i na świecie
  • indywidualny program rozwoju pracownika wraz z planem szkoleń
  • możliwość zdobycia wiedzy z zakresu działania sieci telekomunikacyjnych i protokołów sieciowych
  • praca z najnowszymi technologiami w zespole z wieloletnim doświadczeniem
  • stabilne zatrudnienie w firmie z polskim kapitałem
  • prywatną opiekę medyczną (również dla członków rodziny)

GłóWNY ARCHITEKT OPROGRAMOWANIA KLASY ENTERPRISE