Analityk Biznesowy (Telco OSS)

Numer referencyjny: AB/TO
Gliwice, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław

Opis stanowiska:

  • weryfikowanie wymagań klientów i uwspólnianie ich do rozwiązania produktowego
  • wytwarzanie analizy produktowej
  • nadzorowanie procesu wytwarzania oprogramowania w oparciu o wytworzoną analizę
  • raportowanie postępu produkcji oprogramowania do projektów
  • bezpośredni kontrakt z klientem (w tym wyjazdy biznesowe)
  • współpraca z projektantami, programistami i testerami

 Wymagane umiejętności:

  • absolwenci kierunku telekomunikacja, informatyka bądź pokrewne
  • znajomość architektury sieci teletechnicznych ze szczególnym uwzględnieniem sieci FTTH, FTTB, FTTC
  • znajomość technologii GPON, xDSL
  • znajomość infrastruktury fizycznej, a także procesów dostarczania usług w sieciach opartych o technologię GPON, xDSL
  • znajomość urządzeń OLT, DSLAM, BRAS
  • wiedza biznesowa z zakresu projektowania budowy i utrzymania sieci teleinformatycznych
  • znajomość fizycznej budowy urządzeń sieciowych
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Mile widziane:

  • znajomość techniki światłowodowej (budowa i parametry kabli i urządzeń światłowodowych, dostępnych na rynku standardów stosowanych przez operatorów)
  • pomiary w pasywnych sieciach światłowodowych
  • znajomość relacyjnych baz danych i SQL
  • znajomość metodologii tworzenia systemów informatycznych i inżynierii oprogramowania
  • wiedza z zakresu programowania obiektowego, UML, REST API
  • znajomość technologii PSTN, HFC, DOCSIS, MoCA, GFast
  • znajomość VLAN, w szczególności konfiguracji VLAN stosowanych na urządzeniach OLT, DSLAM
  • doświadczenie w zbieraniu wymagań biznesowych i przekazywania wymagań do zespołu R&D
  • gotowość do rozmów z klientem i delegacji (w tym zagranicznych)

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • różnorodne i ambitne projekty o charakterze międzynarodowym
  • kontakt z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami IT
  • prace w scrumowym zespole
  • opiekę medyczną
  • współprace z najlepszymi specjalistami w sektorze Telekomunikacyjnym

ANALITYK BIZNESOWY (TELCO OSS)