Zobacz podobne oferty

Programista Java (Telco BSS)

Numer referencyjny: PJ/TBSS
Lokalizacje:
Kraków, Poznań, Wrocław, Tarnów
Doświadczenie:
Regular, Senior

Kiedy szukasz oferty na nowy telefon, Internet lub telewizję, wkraczasz w obszar systemów informatycznych, które produkujemy. Można zauważyć, że zakres oferowanych usług oraz stawiane im wymagania są coraz większe. Ten dynamiczny rozwój wymaga od operatorów telekomunikacyjnych transformacji istniejących systemów IT oraz inwestycji w nowoczesne, bezpieczne technologie IT, które wykorzystują możliwości chmury, szeroko pojętej analityki, wirtualizacji oraz sieci 5G.

W Telco BSS pracujemy jednocześnie nad wieloma nowymi projektami realizowanym dla operatorów telekomunikacyjnych na całym świecie, kolejnymi wersjami oprogramowania dla obecnych klientów, jak i utrzymujemy i rozwijamy działające już wdrożenia. Jesteśmy szybko rosnącym działem, w którym ambitni i zmotywowani ludzie znajdą przestrzeń do rozwoju kariery. W wielu obszarach poszukujemy osób chcących dołączyć do naszego zespołu i stać się częścią siły, która sprawi, że kolejne projekty w obszarze Telco BSS (Business Support Systems) ujrzą światło dzienne.

  • Absolwent studiów o profilu informatycznym lub kierunki pokrewne
  • Minimum 4-letnie doświadczenie na stanowisku młodszego programisty/programisty
  • Chęć rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności (rozumiemy że nie każdy wszystko potrafi od razu)
  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz pracy w zespole
  • Doświadczenie w pisaniu testów jednostkowych
  • Znajomość:
    • Java 8/11 (Spring Boot, Spring Cloud, Apache Camel, JUnit, Mockit, Maven/Gradle, Liquibase)
    • Git (Gitlab)
    • Relacyjnych baz danych - PostgreSQL, Oracle
    • Obsługi UNIX/Linux, IntelliJ/Eclipse
  • Mile widziana znajomość: SPA (Angular, TypeScript, HTML, CSS), ElasticSearch, RabbitMQ, Apache Kafka, Zookeeper, Apache Karaf, Docker, Kubernetes, OpenShift, Swagger
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Otwartość na wyzwania i komunikatywność

TWOJE ZADANIA

  • Uczestnictwo w procesie produkcji oprogramowania w ramach zespołu R&D
  • Integracja systemów wykorzystaniem SOAP/REST, Apache Kafka, RabbitMQ
  • Stosowanie dobrych praktyk programowania: CleanCode, CodeReview, wzorców projektowych
  • Tworzenie testów jednostkowych, komponentowych oraz end-to-end
  • Dokumentowanie swojej pracy
  • Przygotowanie analizy technicznej
  • Współpraca z analitykami biznesowymi, specjalistami, testerami, devopsami we wszystkich etapach wytwarzania oprogramowania
  • Praca nad rozwiązaniami znajdującymi się w chmurze

  • Praca przy rozwoju oprogramowania dla dużych operatorów telekomunikacyjnych
  • Ciekawe zadania związane z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami IT
  • Realny wpływ na wytwarzane produkty - masz wpływ na kształt oraz rozwój wytwarzanych przez nas aplikacji
  • Możliwość rozwoju kompetencji backend czy frontend
  • Długoterminowa współpraca - nie zatrudniamy „pod jeden projekt”
  • Indywidualny plan szkoleń i konferencji - potencjalny rozwój w kierunku lidera technicznego
  • Możliwość pracy zdalnej
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia
  • Doskonała atmosfera pracy oparta na zaufaniu i wzajemnej pomocy
  • Stabilne zatrudnienie w polskiej firmie odnoszącej globalne sukcesy

Chcesz wiedzieć czym właściwie jest BSS i jak ważny jest dla branży IT? Przeczytaj nasz artykuł!

#comarch