Zobacz podobne oferty

Inżynier DevOps (Kubernetes)

Numer referencyjny: IDK/U
Lokalizacje:
Kraków, Łódź, Warszawa
Doświadczenie:
Regular, Senior

Praca w środowiskach chmurowych to powoli codzienność, która daje nam bardzo wiele korzyści. W ramach Comarch rozwijamy platformę chmurową Comarch Infraspace Cloud (CIC) w oparciu o Openstacka. Platforma umożliwia szybkie tworzenie środowisk z wykorzystaniem wirtualizacji (IaaS) oraz usług gotowych do użycia (PaaS). Dzięki pracy naszego zespołu użytkownicy platformy CIC mogą szybko rozpocząć wdrażanie aplikacji z wykorzystaniem usługi Kubernetes.

Chcesz pracować z najnowszymi technologiami oraz realizować rozwój usługi Kubernetes w środowisku chmurowym? Lubisz rozwiązywać niebanalne problemy, wyzwania i chcesz się ciągle rozwijać? Szukamy inżynierów-pasjonatów Kubernetesa, platformy Openstack, nowych technologii oraz dobrych praktyk DevOps, którzy zaangażują się w rozwój usług PaaS w ramach platformy chmurowej Comarch Infraspace Cloud.

Jeśli nie wyobrażasz sobie codziennej pracy bez Kuberentesa, to dołącz do naszego zespołu już dziś!

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym zespole? Nic prostszego! Kliknij i zobacz, jaką wiedzą szef zespołu Paweł dzieli się w ramach inicjatywy DevOps Online Meetup.

  • Praktyczne doświadczenie (3-letnie) w administracji systemami operacyjnymi Linux (CentOS)
  • Bardzo dobra umiejętność programowania w językach skryptowym Bash oraz Python
  • Praktyczne doświadczenie (2-letnie) w pracy z kontenerami (Docker, Podman)
  • Bardzo dobra znajomość architektury klastra Kubernetes i komponentów Control Plane oraz Data Plane
  • Automatyzacja pracy z wykorzystaniem Infrastructure as a Code (Ansible, Terraform)
  • Tworzenie i zarządzanie procesami CI/CD
  • Wiedza z zakresu:
    • zagadnień sieciowych (Model OSI/DHCP/ARP/DNS/NAT)
    • wirtualizacji serwerów
    • relacyjnych baz danych oraz języka zapytań SQL
    • systemu kontroli wersji GIT
    • rest API
  • Umiejętność analitycznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów
  • Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole
  • Chęć rozwoju i zdobywania wiedzy
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Dodatkowo mile widziane:
    • praktyczne doświadczenie w instalacji, konfiguracji i administracji platformą Kubernetes (Kubernetes The Hard Way)
    • znajomość platformy Openstack i jej komponentów
    • praca z wykorzystaniem TripleO
    • znajomość: RabbitMQ, etcd, Puppet’a, systemu operacyjnego Fedora CoreOS, GitLab CI/CD

TWOJE ZADANIA

  • Dostarczanie usługi K8S w modelu PaaS w ramach platformy Comarch Infraspace Cloud (Private Cloud) z wykorzystaniem modułu Magnum
  • Rozbudowa usługi K8S (modułu Magnum) o nowe funkcjonalności w zakresie:
    • skalowalności
    • wydajności
    • wysokiej dostępności
    • aktualizacji klastrów K8S (zero-downtime), systemów operacyjnych klastrów, komponentów Control Plane (Master Nodes)
  • Tworzenie testów automatycznych usługi K8S (moduł Magnum) z wykorzystaniem CI/CD
  • Przygotowywanie i aktualizacja dokumentacji

  • Okazja do pracy z najnowszymi technologiami - projekt w środowisku private cloud opartym o Kubernetes
  • Rozwijająca praca w zespole R&D - możliwość zdobycia doświadczenia i połączenia umiejętności administratora IT z nowoczesnymi narzędziami DevOps
  • Elastyczne godziny pracy
  • Praca w modelu hybrydowym (po okresie wdrożenia)
  • Brak dress code'u
  • Indywidualny plan szkoleń i konferencji
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia
  • Ciekawe zadania związane z najnowszymi technologiami i rozwiązania IT

Zajrzyj na nasz blog