Analityk wirtualizacji dla usług sieciowych (Inżynier telekomunikacji)

Numer referencyjny: AN/TO
Kraków, Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Poznań, Warszawa, Wrocław, Gliwice, Częstochowa, Nowy Sącz
Doświadczenie:
Regular

Telekomunikacja i IT to nasz obszar działania. To tutaj łączymy te dwa światy. Już dziś stykamy się z technologiami, które dla większości ludzi będą dostępne dopiero za kilka lat. Tworzymy i dostarczamy rozwiązania IT dla największych graczy na rynku telekomunikacyjnym. Naszą misją jest zapewnić łatwiejsze zarządzanie sieciami przyszłości. Tymi, które już są w niektórych krajach i tymi, które będą na rynku dopiero za kilka lub kilkanaście lat. Szukamy ludzi z pasją. Jeśli to właśnie Ty jesteś jednym z nich, dołącz do nas!

Interesuje Cię analiza zagadnień biznesowych? Wykazujesz zainteresowanie pracą w sektorze IT i potrafisz przełożyć oczekiwania biznesowe klienta na język techniczny? Do naszych zespołów poszukujemy proaktywnych i odważnych w działaniu kandydatów otwartych na nowe doświadczenia zawodowe w branży telekomunikacji.

  • Wykształcenie wyższe techniczne (preferowane kierunki: teleinformatyka, telekomunikacja, informatyka, matematyka, ekonometria lub pokrewne)
  • Praktyczna wiedza z zakresu telekomunikacji. Nie są Ci obce pojęcia jak NFV (wirtualizacja, funkcje sieciowe, VNF, NFVO, orkiestracja), Network Slicing, Kubernetes, Openstack, Architektura MANO, Standardy (ETSI, 3GPP, TOSCA)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, pozwalająca na płynną komunikację z klientem, prowadzenie warsztatów technicznych oraz przygotowanie dokumentacji
  • Otwartość, komunikatywność, chęć nauki i rozwoju, umiejętność pracy w zespole
  • Wysoka kultura osobista
  • Mile widziane:
    • wiedza z 5G i najnowszych technologii telekomunikacyjnych
    • certyfikat CISCO CCNA lub wyższy
    • doświadczenie w pracy z operatorami telekomunikacyjnymi
    • doświadczenie z integracjami stacji bazowych
    • znajomość środowiska Linux, SQL, sieci komputerowych

TWOJE ZADANIA

  • Analiza wymagań biznesowych i tłumaczenie ich na wymagania funkcjonalne dla zespołu programistycznego – potrafisz wytłumaczyć zespołowi po co dana funkcjonalność jest realizowana (np. jak połączone są ze sobą poszczególne elementy sieci) i w przystępny sposób opowiedzieć o potrzebach naszych klientów
  • Prowadzenie warsztatów i konsultacji technicznych z ekspertami dziedzinowymi, zbieranie wymagań (od klientów wewnętrznych i zewnętrznych) – budujemy innowacyjny system do modelowania zwirtualizowanej sieci 5G
  • Projektowanie nowych rozwiązań w systemie Comarch OSS – np. jak przedstawić połączenie między eNodeB, a vMME
  • Pomoc przy wdrożeniu naszych pomysłów u klientów
  • Tworzenie dokumentacji technicznej

  • Współpraca z największymi operatorami telekomunikacyjnymi na świecie (Deutsche Telekom, Vodafone Kabel Deutschland, BT Group, Three UK, itd.)
  • Zdobycie wiedzy merytorycznej na temat tworzenia profesjonalnego oprogramowania dla dużych operatorów telekomunikacyjnych - dostarczamy kod od początku do końca
  • Dostęp do nowoczesnych systemów zarządzania siecią - wdrażamy wsparcie dla sieci 5G
  • Nasze projekty prowadzimy w oparciu o metodyki zwinne: Agile/Scrum
  • Dodatkowo uczestnicząc w naszych projektach będziesz mieć realny wpływ na dostarczane rozwiązanie, nauczysz się jak przekładać konfiguracje na modele danych, poznasz świat do strony IT, dostawców oprogramowania i narzędzia wspomagające proces wytwarzania oprogramowania (JIRA, confluence)
  • Elastyczne godziny pracy i praca hybrydowa po okresie wdrożenia
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę lub B2B
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia

Rozwijaj się z Comarch