W 2023 roku opublikowaliśmy wiele ciekawych i wartościowych artykułów. Które z nich cieszyły się największym zainteresowaniem? Zgodnie z tradycją zapraszamy do rankingu najpopularniejszych wpisów z ostatnich 12 miesięcy.
W imieniu całej redakcji oraz autorów – jeszcze raz Wam dziękujemy, że jesteście z nami. Nie zatrzymujemy się i pracujemy dalej!
Syndrom oszusta. Walczyć, czy przekuć w sukces?
Czy jest coś, co łączy zarówno Ciebie, kierownika zespołu Google, jak i Alberta Einsteina? Być może. Syndrom oszusta to podstępny chochlik, który wmawia nam, że jesteśmy oszustami i nie zasługujemy na sukces, który osiągnęliśmy. W tym materiale zastanawiamy się, o co w tym wszystkim chodzi i czy da się to obrócić na naszą korzyść.
Przeczytaj cały artykuł!
Dlaczego zostali w Comarch? Nad jakimi projektami pracowali? Poznaj wrażenia 5 byłych stażystów
Ania, Ola, Zosia, Artur i Bartek to uczestnicy ostatnich edycji naszego wakacyjnego programu stażowego, rozwijający się obecnie na stanowiskach juniorskich. Postanowiliśmy podpytać o ich wrażenia ze stażu, by przybliżyć Wam perspektywę samych stażystów i pomóc w podjęciu decyzji o udziale w rekrutacji.
Przeczytaj cały artykuł!
Python na czele, Julia pierwszy raz w czołowej dwudziestce. Ranking najpopularniejszych języków programowania według TIOBE Index
Na początku sierpnia TIOBE INDEX ogłosił kolejny ranking najpopularniejszych języków programowania. I tym razem obyło się bez niespodzianek, bowiem pozycję lidera rankingu utrzymał Python. Warto zauważyć, że pierwszy raz w historii do czołowej dwudziestki indeksu wskoczyła Julia, dość młody język, wykorzystywany głównie do obliczeń numerycznych. A jak wygląda pełne zestawienie? Zapraszamy do lektury!
Przeczytaj cały artykuł!
Czym zajmuje się analityk IT i jakie kompetencje na tym stanowisku są pożądane?
Osoby pracujące w branży IT często słyszą pytanie „Czym ty właściwie się zajmujesz?”. Świat IT nie składa się tylko z programistów, testerów czy devopsów. Na rynku coraz bardziej popularnym stanowiskiem staje się pozycja analityka – biznesowego, systemowego lub połączenie obu. Większość z nas wyobraża sobie, że rola analityka sprowadza się do spisywania wymagań podanych przez klienta. Niektórzy mówią, że analityk to tłumacz – tłumaczy język biznesowy na bardziej techniczny, zrozumiały dla dewelopera. A jak to wygląda w praktyce?
Przeczytaj cały artykuł!
Umiejętności miękkie: kiedyś soft skills, dzisiaj core skills?
Rzeczywistość pracy w IT już dawno zdezaktualizowała wyobrażenie mrukliwego programisty, który – będąc ekspertem w swojej dziedzinie – nie radzi sobie w kontaktach interpersonalnych. Branża wymaga dziś nie tylko kompetencji twardych. Nawet za algorytmami sztucznej inteligencji stoi przecież człowiek. Umiejętność współpracy, a także inne kompetencje określane jako „miękkie”, to dziś bardzo istotne kryterium odróżniające dobrych od najlepszych specjalistów na rynku pracy. Czym są umiejętności miękkie? Przekonaj się sam!
Przeczytaj cały artykuł!
Dajcie znać w komentarzach, który tekst według Was był najciekawszy lub przykuł Waszą uwagę. A może macie jakiś ciekawy temat, który chcielibyście, żeby znalazł się na naszym blogu? Czekamy na Wasze propozycje.