Zobacz podobne oferty

Java Developer (Apache Kafka/Apache Pulsar)

Numer referencyjny: JDAK/U
Lokalizacje:
Katowice, Lublin, Gliwice
Doświadczenie:
Regular, Senior

W związku z rozwojem jednostki R&D, do naszego zespołu poszukujemy programisty Java Software Developer z Apache Kafka lub Apache Pulsar. Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialny za dostarczenie wysoko dostępnej, skalowalnej i działającej w czasie rzeczywistym platformy strumieniowania danych opartej o Apache Kafka/Pulsar dla różnych typów klientów wdrożonych w Comarch Cloud Infraspace (CIC).

Jako Java Developer będziesz ściśle współpracować z zespołami Dev i SecOps w celu opracowania architektury i utrzymywania rozproszonych systemów strumieniowania danych z wymogiem niskich opóźnień.

Brzmi ciekawie? Nie czekaj, aplikuj już dziś!

  • Wykształcenie wyższe informatyczne (informatyka lub pokrewne kierunki techniczne)
  • Doświadczenie w środowisku Linux (RHEL 8, CentOS Streams 8, Oracle Linux 8)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Duża samodzielność pracy
  • Znajomość rozproszonych systemów strumieniowania danych
  • Solidne umiejętności programowania i profilowania JAVA, znajomość JVM
  • Doświadczenie zawodowe i zaawansowana znajomość architektury, konfiguracji i profilowania Apache Kafka/Apache Pulsar
  • Umiejętność debugowania, rozwiązywania złożonych problemów technicznych w systemach klasy enterprise
  • Dbałość o szczegóły i umiejętność budowania niezawodnych i skalowalnych systemów oprogramowania
  • Doświadczenie w:
    ◦ budowaniu oprogramowania wielkoskalowalnego systemu rozproszonego, API
    ◦ Apache Kafka/Pulsar lub podobnego oprogramowania do strumieniowana danych
    ◦ zarządzaniu systemami produkcyjnymi z wysoką dostępnością SLA
  • Dodatkowymi atutami będą:
    ◦ znajomość Scala, autentykacji i autroryzacji w Kafka, OAuth2, IAM, PKI (SPIFFE), orkiestracja kontenerów (Kubernetes), wirtualizacja, ElasticSearch
    ◦ znajomość i rozwiązywanie problemów z pamięcią masową, w tym macierzami, dyskami SSD i NVME, RAID
    ◦ zaawansowana wiedza na temat systemu Linux oraz sieci TCP/IP
    ◦ eBPF, perf, strace, tcpdump, i inne narzędzia do debugowania i analizy wydajności

TWOJE ZADANIA

  • Rozwijanie rozproszonych systemów strumieniowania danych o niskich czasach dostępu i wysokiej dostępności SLA
  • Wsparcie innych zespołów w wykorzystaniu usługi strumieniowania danych
  • Współpraca z zespołami w celu zrozumienia wymagań dotyczących rozwoju usług strumieniowania danych

  • Ciekawe zadania związane z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami IT
  • Rozwijająca praca w zespole R&D
  • Elastyczne godziny pracy
  • Praca w modelu hybrydowym (po okresie wdrożenia)
  • Brak dress code'u
  • Indywidualny plan szkoleń i konferencji
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia
  • Karnety na całą rundę piłkarskiej ekstraklasy dla fanów Cracovii i ich rodzin, a także wejściówki na lodowisko

Poznajmy się