Zobacz podobne oferty

Administrator Baz Danych

Numer referencyjny: ABD/E
Lokalizacje:
Wrocław

Na stanowisku Administratora baz danych, będziesz odpowiedzialny za monitorowanie i utrzymanie istniejących baz danych, konfigurację serwerów oraz optymalizację zapytań pod kątem wydajności. Oferujemy pracę przy różnorodnych i ambitnych projektach o zasięgu międzynarodowym, dla czołowych marek w branży Retail. Sprawdź ofertę i aplikuj już dziś!

PROFIL KANDYDATA

  • Wykształcenie wyższe
  • Wiedza z zakresu podstawowych elementów systemów baz danych Microsoft SQL Server i PostgreSQL (indeksy, triggery, procedury, funkcje, joby)
  • Znajomość:
    • systemu Linux na poziomie wystarczającym do obsługi silnika baz danych (PostgreSQL)
    • podstawowych problemów wydajnościowych (parameter sniffing, locks, cardinality estimator itp.)
    • mechanizmów do monitorowania stanu bazy
  • Umiejętność:
    • optymalizacji zapytań pod kątem wydajności (plany zapytań, indeksy, statystyki, query hints)
    • diagnozowania i rozwiązywania problemów związanych z wydajnością bazy danych
    • automatyzacji zadań związanych z utrzymaniem bazy
  • Język angielski na poziomie analizy dokumentacji technicznej, oraz komunikacji w międzynarodowym zespole
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Optymizm i poczucie humoru

MILE WIDZIANE

    • mechanizmu zrównoleglania wykonywanych zapytań
    • narzędzi Nagios, Grafana
    • języka francuskiego, bądź niemieckiego
    • analizy statystyk SQL Server’a (wait statistics) oraz wskaźników wydajnościowych Windows w celu określenia przyczyn problemów wydajnościowych
    • konfiguracji serwera baz danych (np. maska CPU, RAM, cost threshold for parallelism itp.)
    • diagnozowania problemów z deadlock’ami
  • Doświadczenie w testowaniu baz danych
  • Programowanie baz danych (Procedury, funkcje, transakcyjność, joby SQL)

TWOJE ZADANIA

  • Monitorowanie oraz utrzymanie istniejących baz danych
  • Konfiguracja serwerów baz danych na nowych i istniejących serwerach
  • Optymalizacja zapytań pod kątem wydajności
  • Weryfikowanie skryptów napisanych przez programistów oraz pomoc w zagadnieniach związanych z bazami danych

DLA CIEBIE

  • Prywatną opiekę medyczną
  • Indywidualny plan szkoleniowy oraz szeroka oferta szkoleniowa z dostępem do portali szkoleniowych (Pluralsight)
  • Spotkania integracyjne
  • Różnorodne i ambitne projekty o zasięgu międzynarodowym, dla czołowych marek w branży Retail
  • Długofalową współpracę i atrakcyjne warunki finansowe zależne od Twoich kwalifikacji
  • Stabilne zatrudnienie w jednej z czołowych firm branży IT w Europie z polskim kapitałem
  • Możliwość wyjazdów zagranicznych oraz uczestniczenia w spotkaniach z klientami
  • Współpraca i wsparcie doświadczonych specjalistów
  • Profesjonalną literaturę techniczną, prenumeraty magazynów technicznych
  • Czeka na Ciebie przyjazne, stabilne i rozwojowe miejsce pracy
  • Elastyczne godziny pracy
  • Praca w modelu hybrydowym

Poznajmy się