Zobacz podobne oferty

Product Owner (AML / Fraud)

Numer referencyjny: PO/F
Lokalizacje:
Kraków, Katowice, Warszawa

Jako zespół R&D w sektorze finansowym, pracujemy przy nowych rozwiązaniach na potrzeby instytucji finansowych. Głównym zadaniem naszej jednostki jest rozwijanie oferty produktowej (systemy do bankowości, ubezpieczeń, faktoringu, cybersecurity i inne) poprzez tworzenia rozwiązań opartych o nowe technologie, w szczególności sztuczną inteligencję. Kolejnym z obszarów naszej działalności, to wspieranie instytucji finansowych w wykrywaniu prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. Wśród tych rozwiązań możemy wyróżnić m.in. AML i KYC. Nasze produkty oferujemy klientom na całym świecie. Realizujemy zadania od powstania koncepcji, poprzez projektowanie, programowanie, testowanie aż do wdrożenia systemu i jego utrzymania. Jeżeli cechuje Cię skrupulatność, a także umiejętność analitycznego myślenia i dobra komunikacja, dołącz do naszego zespołu. Nasze projekty realizujemy w SCRUM kładąc szczególny nacisk na komunikację, transparentność oraz otwartość w zespole. Obecnie do naszego zespołu szukamy Produkt Ownera.

  • Wykształcenie wyższe w obszarze finansowym lub ekonomicznym
  • Dostrzeganie szans i możliwości usprawnień w obszarze AML/Fraud
  • Lekka ręka w pisaniu merytorycznych tekstów (m.in. case study, whitepaper, materiałów promocyjnych)
  • Dokładność i skrupulatność w przygotowywaniu raportów z bieżących prac
  • Wysokie umiejętności prezentacyjne
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Gotowość na krajowe i zagraniczne podróże służbowe (po zakończeniu stanu globalnej pandemii)
  • Mile widziane:
    • doświadczenie w pracy w obszarach finansowych AML/Fraud w instytucji finansowej lub firmie konsultingowej
    • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
    • znajomość zagadnień związanych z projektowaniem rozwiązań informatycznych i procesem ich wdrażania
    • znajomość Jira, Confluence
    • znajomość UML, BPMN
    • doświadczenie w pracy z klientami (sprzedaż, konsulting)
    • doświadczenie w którymś z obszarów: KYC, Onboarding, Faktoring, Ubezpieczenia
  • Dodatkowym atutem będzie:
    • doświadczenie w pracy w obszarach AML/Fraud w instytucji finansowej lub firmie konsultingowej
    • dyplom ICA lub CAMS
    • znajomość innego języka niż angielski i polski na poziomie komunikatywnym
    • wiedza z zakresu Artificial Intelligence (AI))

TWOJE ZADANIA

  • Tworzenie strategii i wizji rozwoju produktu
  • Współpraca z innymi zespołami podczas pracy nad powstawaniem modułów usprawniających ich produkty o rozwiązania AI
  • Analiza potrzeb rynkowych, trendów i wymagań klientów
  • Zbieranie i dokumentowanie wymagań biznesowych
  • Szkolenia produktowe w zakresie dotychczasowych oraz nowych funkcjonalności
  • Współpraca
    • z zespołami produkcji w zakresie realizacji wizji produktu
    • z zespołami sprzedaży w zakresie przygotowywania oferty sprzedażowej sprzedażowej

  • Udział w międzynarodowych projektach realizowanych dla firm z sektora finansowego i ubezpieczeniowego
  • Inspirujące zadania w ramach współpracy z doświadczonym zespołem
  • Możliwość ciągłego poszerzania wiedzy i doświadczenia przy udziale ekspertów z branży IT
  • Przyjazna atmosfera pracy w zgranych zespołach
  • Stabilne zatrudnienie w firmie z polskim kapitałem o międzynarodowym zasięgu
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny

Poznajmy się