Młodszy tester / inżynier kontroli jakości oprogramowania (Telekomunikacja / IoT)

Numer referencyjny: MT/TB
Lokalizacje:
Kraków, Lublin, Wrocław, Kielce
Doświadczenie:
Junior

Internet Rzeczy (IoT) to przyszłość: Smart Home, Smart Metering, Asset Tracking, Automotive, Industry 4.0, Smart Lightning, Healthcare, ... a ilość zastosowań ciągle rośnie. Rozwiązania IoT można znaleźć wszędzie - od obroży psa, przez samochody, po największe fabryki. Część z nich jest już zapewne w Twoim domu (np. zdalny odczyt licznika) czy otoczeniu (np. tablice świetlne z czasem przyjazdu komunikacji miejskiej), a to dopiero początek.

Wszystkie te urządzenia trzeba podłączyć do sieci i dostarczyć im odpowiednie (dopasowane do zastosowania) usługi telekomunikacyjne, dbając jednocześnie o ich bezpieczeństwo i niezawodność. Jest to obszar niesamowitego rozwoju dla operatorów telekomunikacyjnych, którzy potrzebują innowacyjnego oprogramowania do obsługi tego biznesu. Więcej informacji o naszym systemie znajdziesz na naszej stronie. W tej dziedzinie jesteśmy światowym liderem, a z naszej platformy korzystają najwięksi gracze (Deutsche Telekom, A1 Telekom Austria Group, Saudi Telecom Company, Sunrise, America Movil) na całym globie - Europa, Bliski Wschód, Ameryki.

Pracujemy jednocześnie nad wieloma nowymi projektami, kolejnymi wersjami oprogramowania dla obecnych klientów jak i utrzymujemy i rozwijamy działające już wdrożenia. Jesteśmy szybko rosnącym działem, w którym ambitni i zmotywowani ludzie znajdą przestrzeń do bardzo szybkiego rozwoju kariery. W wielu obszarach poszukujemy osób chcących dołączyć do naszego zespołu i stać się częścią siły, która sprawi, że kolejne projekty w ekscytującym obszarze IoT ujrzą światło dzienne.

  • Wykształcenie wyższe techniczne/ścisłe (również studenci ostatnich lat)
  • Co najmniej podstawowa wiedza z obszaru IT
  • Znajomość zagadnień zw. z testowaniem oprogramowania (na podstawie ISTQB)
  • Skrupulatność i umiejętność kreatywnego wyszukiwania potencjalnych problemów
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole (kontakt z innymi testerami, programistami, analitykami, klientem)
  • Samodzielność, zaradność i zaangażowanie
  • Chęć poszerzania wiedzy w obszarze testowania oprogramowania, a także dziedziny biznesowej, w której pracujemy
  • Nastawienie na długofalową współpracę, rozwój zawodowy i poszerzanie zakresu odpowiedzialności (awans na wyższe stanowiska)
  • Mile widziana znajomość Atlassian Jira, Confluence, Linux (konsola), Git, SOAP/REST/GraphQL, SoapUI, Postman, Curl
  • Wiedza z obszaru Telekomunikacji/IoT (zarówno biznesowa jak i techniczna np. o elementach sieci komórkowej, ich roli, sposobie działania, itp.) będzie dodatkową zaletą

TWOJE ZADANIA

  • Praca w segmencie IoT nad projektami dla dużych operatorów telekomunikacyjnych
  • Przygotowywanie i realizacja scenariuszy testowych (manualne testowanie oprogramowania)
  • Zgłaszanie błędów
  • Koordynacja poprawy błędów
  • Dokumentowanie i raportowanie wykonywanych testów
  • Wyjaśnianie wątpliwości z analitykami, programistami i klientem
  • Wsparcie klienta w testach akceptacyjnych
  • Możliwy rozwój w kierunku:
    • zarządzania testami w projekcie i ich planowania
    • planowania i przygotowywania testów automatycznych

  • Doskonała atmosfera pracy oparta na zaufaniu i wzajemnej pomocy
  • Bardzo duże możliwości rozwoju – zarówno kompetencji technicznych jak i dziedzinowych
  • Szeroki zakres zadań związanych z testowaniem – od testów manualnych po automatyzację przy użyciu powszechnie używanych w branży narzędzi
  • Indywidualny plan szkoleń i konferencji oraz 14 ścieżek rozwoju zawodowego - możliwość zmiany roli/stanowiska i odkrycia nowych pasji i potencjału
  • Ciekawe zadania i wiele wyzwań w innowacyjnym obszarze IoT
  • Udział w dużych, międzynarodowych projektach rozpoznawalnych na rynku
  • Realny wpływ na prowadzone projekty i wytwarzane produkty, coraz mocniej kształtujące otaczającą nas rzeczywistość
  • Stabilna praca w odnoszącej światowe sukcesy polskiej firmie
  • Elastyczny czas pracy
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia
  • Udział w imprezach integracyjnych czy wspólnych inicjatywach dla lokalnych społeczności

#comarch