Czym się zajmujemy?

Telekomunikacja to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Ogromna popularność smartfonów i tabletów oraz Internetu mobilnego wymagają coraz szybszych sieci, coraz wyższej jakości usług oraz ciągłego ulepszania obsługi klienta. To dlatego sektor Telekomunikacji jest jedną z najprężniej działających jednostek w grupie Comarch.

W Comarch projektujemy, wdrażamy i integrujemy rozwiązania IT dla operatorów telekomunikacyjnych o najróżniejszych profilach: od lokalnych dostawców kablowych, przez operatorów wirtualnych (MVNO), aż po największe globalne firmy telekomunikacyjne. Prowadzimy projekty na całym świecie, od Polski, przez Europę aż po Amerykę Południową oraz Bliski i Daleki Wschód.

Nasze systemy usprawniają:

  • Zarządzanie siecią telekomunikacyjną nowej generacji (4G/LTE a wkrótce 5G) i jej planowaniem (systemy klasy network & service inventory oraz network planning)
  • Uruchamianie i rozwój nowych innowacyjnych gałęzi biznesu jak zarządzanie usługami cyfrowymi czy M2M (machine-to-machine)
  • Jakość usług i satysfakcję klienta (systemy typu service assurance czy customer experience management)
  • Uruchamianie nowych usług i produktów i ich szybkie dostarczanie do klienta (service fulfillment)
  • Rozliczanie kosztów usług telekomunikacyjnych oraz dodanych (systemy bilingowe służące do rozliczeń z klientami oraz z innymi operatorami i firmami trzec
  • Obsługę klienta i obniżanie jej kosztów (CRM czy wsparcie dla portali obsługi klienta online)

Tak się u nas pracuje

Nasi klienci

W Comarch projektujemy, wdrażamy i integrujemy rozwiązania IT dla operatorów telekomunikacyjnych o najróżniejszych profilach: od lokalnych dostawców kablowych, przez operatorów wirtualnych (MVNO), aż po największe globalne firmy telekomunikacyjne. Prowadzimy projekty na całym świecie - od Polski, poprzez kraje Europy, aż po Amerykę Południową oraz Bliski i Daleki Wschód.

Technologie

W rozwoju produktów i prowadzonych projektach, sukcesywnie wdrażamy metodyki lekkie SCRUM/AGILE. Nasze produkty, używane technologie, realizacja poszczególnych procesów businessowych w rozwiązaniu, to wszystko podlega nieprzerwanej transformacji w celu ich ulepszania. Dlatego w tej chwili kładziemy jeszcze większy niż kiedykolwiek nacisk na R&D. Wszystko to po to, aby rozwiązania Comarch były jeszcze bardziej konkurencyjne w stosunku do globalnych dostawców oprogramowania w tym sektorze.

Kilka faktów o nas

Co nas wyróżnia?

Danuta Sokołowska

W pracy w Comarchu najbardziej podoba mi się to, że mogę robić ciekawe i interesujące rzeczy począwszy od tworzenia kodu po wyjazdy do klienta. Podoba mi się świetna atmosfera pracy, wszędzie obecny optymizm i pozytywne myślenie na każdym kroku oraz przyjazne relacje miedzy pracownikami i przełożonymi.

Jest tu naprawdę wielu wspaniałych i kreatywnych ludzi, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem, tworząc zgrany zespół. Dzięki nim każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam nowe umiejętności zarówno w czasie pracy, jak i podczas szkoleń. 

Monika

dokumentalistka / trenerka 

W pracy w Comarchu podoba mi się to, że mogę dość swobodnie - choć w ramach określonych zasad i zadań - zarządzać swoim czasem. Podoba mi się to, że mogę dostosować pracę do siebie, a nie siebie do pracy. Zyskują na tym obydwie strony. Comarch nie jest korporacją, w której klepie się excele dla klienta po drugiej stronie oceanu. Cieszę się, że mogę przyczynić się do sukcesu firmy.  

Gabrysia

inżynier kontroli jakości oprogramowania

Praca w Comarchu gwarantuje świetną atmosferę, a także wsparcie i pomoc starszych kolegów. Projekty z każdego zakątka świata umożliwiają ciągłe zdobywanie nowej wiedzy oraz rozwijanie swoich umiejętności - również językowych. Do zalet pracy w Comarchu możemy dodać prywatną opiekę medyczną iMed, a dla fanów sportu darmowe karnety na mecze Cracovii. Plusem są także elastyczne godziny pracy, pakiet socjalny oraz szkolenia, a premie są uwieńczeniem naszego zaangażowania.

Poznaj inne sektory Comarch