Praca w IT

Uważasz, że targi pracy to tylko sposób na ominięcie zajęć na uczelni? Przeczytaj, jak dużo możesz się dowiedzieć, jeśli się do nich odpowiednio przygotujesz.

Zbliża się rozpoczęcie roku akademickiego – dla wielu z Was będzie to czas zakończenia wakacyjnego stażu lub moment rozglądania się za pierwszą pracą. Z myślą o tym w ośrodkach akademickich w całej Polsce organizowane są targi pracy. Co zrobić, aby wyciągnąć dla siebie jak najwięcej z takiego wydarzenia?

Prześledź listę firm, które będą obecne na targach – od razu zakreśl lub wynotuj te, które Cię interesują. Jeśli są firmy, których nie znasz, postaraj się dowiedzieć się, czym się zajmują. Poprzeglądaj strony internetowe – zwracaj szczególną uwagę na zakładkę poświęconą Karierze lub Rekrutacji. Sprawdź również kanały social media. Pozwala to całkiem dobrze poznać atmosferę panującą w danej firmie.

Zaktualizuj swoje CV i zabierz ze sobą kilka wydrukowanych egzemplarzy – jeśli któraś z firm od razu przykuje Twoją uwagę, warto abyś zostawił po sobie ślad. Jest duża szansa, że osoba obecna na stoisku targowym jest jednocześnie osobą poszukującą nowych sił do swojego zespołu. Najtrudniejszą część rekrutacji – dobre pierwsze wrażenie – będziesz miał już z głowy. Może się oczywiście zdarzyć, że mimo wszystko będziesz musiał wypełnić formularz rekrutacyjny on-line, nie zrażaj się tym.

Jeśli chcesz spędzić trochę czasu przy interesujących stanowiskach i spokojnie porozmawiać z przedstawicielami interesujących Cię firm, wybierz się na targi w pojedynkę. Natomiast jeśli masz ochotę porównywać swoje wrażenia „na gorąco”, przekonaj do wyjścia znajomych.

Pamiętaj, że targi to nie tylko gadżety. Chyba nikt szanujący swój czas nie wybiera się na takie wydarzenie tylko po to, żeby uzupełnić zapas długopisów na cały rok.

Wyjście na targi pracy to również świetna okazja do nawiązania ciekawych znajomości. Oprócz tego, że przy stoiskach poszczególnych firm, możesz mieć okazję porozmawiania ze swoim (być może) przyszłym pracodawcą, to po prostu będziesz mieć okazje spotkać interesujących ludzi, którzy idą tam właśnie po to, by opowiedzieć Ci o swoim miejscu pracy, odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości. Zawarte w ten sposób relacje mogą zaowocować – jeśli nie teraz, to w przyszłości – ciekawymi propozycjami zawodowymi.

Poniżej znajdziesz kilka imprez, na które warto się wybrać. Zakreśl datę w kalendarzu i spraw, by nadchodzący rok akademicki był dla Ciebie szansą na podjęcie fajnych wyzwań, zdobycie doświadczenia i rozpoczęcie kariery.

Targi pracy – harmonogram

Nazwa Data Miejsce Miasto
Targi Pracy Politechniki Białostockiej 20 października Wydział Elektryczny PB Białystok
Absolvent Talent Days Gdańsk 14 października Ergo Arena Gdańsk
Targi Pracy podczas BIT Festival 25 listopada Hala „Nowa” OSiR Politechniki Śląskiej w Gliwicach Gliwice
Absolvent Talent Days Katowice 22 października Międzynarodowe Centrum Kongresowe ICC Katowice
Targi Pracy IT AGH 17 listopada Ul. Kawiory 21 Kraków
Absolvent Talent Days Kraków 29 października ICE Kraków Kraków
Expert Summit 5 listopada Ul. Dobrzańskiego 3 Lublin
Absolvent Talent Days Łódź 3 listopada Art_Inkubator Łódź
Targi Pracy UAM w Poznaniu 27 października wydział MiI Poznań
Targi Pracy Politechniki Warszawskiej 20 października wydział EiTI Warszawa
Akademickie Targi Pracy Politechniki Wrocławskiej 20-21 października Wybrzeże St. Wyspiańskiego 23 – 25 Wrocław

 


Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.