Praca w IT

9 października 2015

Które języki programowania warto znać? Jakie są tenedencje zmian w ich popularności? Czego warto się nauczyć, by być coraz bardziej cenionym specjalistą?

Institute of Electrical and Electronics Engineers, będący największą organizacją międzynarodową, skupiającą elektryków, elektroników, informatyków oraz specjalistów z innych dziedzin nauki, wskazał najbardziej popularne w 2015 r. języki programowania. Tegoroczny ranking IEEE został stworzony w oparciu o 12 współczynników z 10 źródeł (m.in. biblioteki IEEE, GitHub, CareerBuilder).

języki programowania

Źródło: http://spectrum.ieee.org/computing/software/the-2015-top-ten-programming-languages

Prawdopodobnie dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że w rankingu TOP 10 czołowa piątka od ubiegłego roku nie uległa zmianie. Choć nieco innaczej wyglada ich punktacja, nadal kolejno królują: Java, C, C++. Python oraz C#. W całym zestawieniu, kilka języków pojawiło się po raz pierwszy. Między nimi znalazł się język Apple – Swift.

Jak myślicie, jak może wyglądać przyszłoroczny ranking? W jakie języki chcielibyście zagłębić się w przyszłości? W czym widzicie największy potencjał? Odpowiedajcie w komentarzach :)


Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.